Jana Pawła II 9 lok. 6, Ostróda

533 295 811

Czarnieckiego 31/1, Ostróda

784 985 725

Wilczyńskiego 25 lok. D, Olsztyn

511 148 138

Jedności Narodowej 4, Jeziorany

533 622 139

Polub nas na Facebooku

Usługi i kontakt

Kontakt

O nas

Rehabilitacja wzroku

Badanie wzroku

Okulary

Oprawki

Soczewki

Przeciwsłoneczne

Biurowe

Dla dzieci

Dla kierowców

Fotochromowe

Progresywne

Jednoogniskowe

Salon optyczny Instytut Wzroku to miejsce, w którym z dużym zaangażowaniem dbamy o wzrok naszych klientów i pomagamy znów widzieć wyraźnie.

 

Każdy, kto skorzysta z usług naszego salonu może liczyć na indywidualne podejście oraz profesjonalne badanie ostrości wzroku wraz z wyborem odpowiednich metod na korekcję danej wady.

O nas

Instytut Wzroku

Salon Optyczny

Projekt i wykonanie Wytwórnia Marketingu

© 2020 Instytut Wzroku Joanna Klepacka. All Rights Reserved

ZAMÓW

Najważniejszą właściwością soczewek fotochromowych jest to, by kolor soczewki automatycznie dostosowywał się do oświetlenia. Mówiąc prosto i praktycznie – soczewka ciemnieje pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Dzięki temu ich użytkownik otrzymuje ochronę oczu, która jest odpowiednia nie tylko do rodzaju oświetlenia i natężenia jego jasności, ale również kąta padania światła. Podczas przebywania na słońcu soczewki przybiorą ciemną barwę, a następnie odbarwią się podczas przebywania poza wpływem promieniowania UV. W ostatnich latach technologia poszła na tyle do przodu, że soczewki bardzo szybko adoptują się do oświetlenia.

 

Warto także dodać, że soczewki fotochromowe obecnie dostępne są w różnych barwach (brązowy, szary, zielony, niebieski, fioletowy), dzięki czemu można dobrać  je odpowiednio do koloru opraw. Sposób działania soczewek fotochromowych jest uzależniony od kilku czynników:

  • intensywność promieniowania UV,

  • temperatura,

  • grubość szkła.

 

Reasumując soczewki fotochromowe pozwalają nam wyjechać na wczasy z jedną parą okularów! Nie musimy już więcej martwić się o pogodę i zabierać ze sobą jednocześnie okularów przeciwsłonecznych i np. okularów progresywnych. Okulary fotochromowe ochronią nas przed promieniami UV, a dodatkowo skorygują wadę wzroku ( soczewki jednoogniskowe, soczewki progresywne ).

Fotochromy - jak działają?

Okulary fotochromowe

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Okulary korekcyjne są wyrobem medycznym służącym do korygowania wad wzroku. Podmiotem prowadzącym reklamę jest Instytut Wzroku Sp. z o.o.z siedzibą w Olsztynie. Lista producentów wyrobów medycznych znajduje się tutaj.

Okulary fotochromowe